Projekt fő célja
Az előző projekt kereteiben elvégzett kutatás azt tárta fel, hogy az ökoturizmus a régióban létezik, de nem elég fejlett ahhoz, hogy kielégítse a mai idegenforgalmi tevékenység igényeit. Ez elsősorban a marketing problémákra vezethető vissza – sok kiváló lehetőség áll rendelkezésre, de az emberek nem ismerik őket.
Az egész életen át tartó tanulási programok és a nyelvi készségfejlesztő műhelyek megoldást jelenthetnek, hogy egy ökoturisztikai szolgáltatásokat nyújtó szervezet kompetenciáit fejlessze.
A projekt elősegíti az ökoturisztikai szolgáltatók határon átnyúló régióinak versenyképességének fejlesztését, a határ menti területek és a tudás-alapú fejlesztéseket célzó gazdaságok feltérképezése révén. Emellett a projekt létrehoz egy tudástranszfer hálózatot a partner intézmények oktatási programjain keresztül.
Célcsoport: ökoturisztikai szolgáltatók, vagy foglalkoztatottaik, valamint az ökoturizmussal foglalkozó oktatási és képzési intézmények. A szervezett programokon 50 fő vesz részt. Ezen programok a következők: csereprogramok, üzleti terv verseny, nyelvtanfolyamok és marketing tanfolyamok.
A projekt által lefedett magyar és horvát területen élő romák bevonásának lehetőségei az ökoturizmusba témacímmel tanulmány készül. A primer kutatás Somogy és Koprivničko-križevačka megyékre koncentrálódik, cél a hátrányos helyzetű (roma) kultúra ökoturisztikai lehetőségeinek feltérképezése, melynek fő célcsoportjai: a helyi szakemberek, kisebbségi képviselők megyei szintű szereplői, valamint a Roma kultúra iránt érdeklődő turisták.
Turisztikai Hatóság tevékenységei
- a tanulmány elkészítéséhez szakértő bevonása
- workshop szervezése
- hallgatócsere program lebonyolítása a magyar hallgatók részére
- promóciós anyagok készítése
- nyilvánosság biztosítása